Людина самостійно вирішує, чи йти на службу під час “пробного тижня”, базова військова підготовка триває сім тижнів, і ніхто одразу нікого не кидає у бій без проходження навчання.
Навчання рекрутів триває 49 днів / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, скріншот
Ворог розганяє в інформаційному просторі “страхи”, що громадян одразу же вкидатимуть у бій без проходження належної підготовки. Про це старший лейтенант, заступник начальника 4 центру рекрутингу Сил територіальної оборони Збройних сил України Ігор Швайка сказав на Radio NV.
Зокрема, у нього запитали, що пояснюють рекрутам про підготовчий процес, коли вони потрапляють до навчального центру.
“Насамперед, ненавченість, погана навченість або відсутність належної підготовки є одним із тих найпоширеніших страхів, з яким нам доводиться постійно працювати”, – сказав Швайка.
Відео дня
При цьому, він розповів, що навчання триває 49 днів. Школа базової військової підготовки працює сім тижнів.
Читайте також:
“Є сотні тисяч жінок і чоловіків”: Годжес зробив різку заяву про мобілізацію в Україні
Мобілізованого без підготовки відправляють на фронт: адвокат пояснив, що робити (відео)
“Відповідно, коли людина туди потрапляє, вона має пройти всі, без винятку, види підготовки. Це один із тих страхів, які розганяють наші вороги і підтримують наші деякі доморощені корисні ідіоти про те, що тебе ненавченого, не вдягненого, не взутого, одразу кинуть кудись захищати якусь посадку”, – сказав Швайка.
Натомість, за його словами, спочатку людина проходить медичну комісію і на етапі прийняття і зарахування навчальних центрів та навчальних батальйонів не всі люди зараховуються.
“Іноді бувають сутички і проблемні непорозуміння. ТЦК приводить людей і по їхньому зовнішньому вигляду і навіть під час поверхового огляду лікарем стає зрозумілим: не годиться. Він повертається назад”, – відзначив Швайка.
Він додав, що навчальні центри вже не цікавить те, як такий громадянин буде далі проходити повторну ВЛК.
“Навчальні центри, які працюють в нашій структурі Сил територіальної оборони цікавить вирішення одного питання: людина зарахована, сім тижнів навчилася і через сім тижнів її мають підготовлену в нормальному стані, з нормальним здоров’ям направити для подальшого проходження військової служби”, – пояснив Швайка.
Читайте також:
Зеленський розкрив деталі про спецконтракти для молоді у ЗСУ
В Україні готують спецконтракт для залучення молоді 18-24 років до лав ЗСУ, – Зеленський
Мобілізацію і заборону на виїзд за кордон можуть продовжити після завершення війни, – юрист
Водночас, у Швайки запитали, хто недопрацьовує з мобілізацією.
“Всі ми з вами. І Збройні сили недопрацьовують. І суспільство недопрацьовує. І засоби масової інформації, яким іноді вигідно підсвічувати “смажені” факти про те, хто кого де побив, хто звідкіля десь звалився і кудись прийшов. По суті, нам не вистачає такого сформованого позитивного іміджу служби у Збройних силах, при чому, у різних підрозділах. Це якраз та частина, якою ми безпосередньо і займаємося”, – сказав Швайка.
У цьому зв’язку, він пояснив, що таке “пробний тиждень”.
“До пробного тижня – це є п’яти, шести, семиденні курси, після яких людина ухвалює для себе рішення, чи прийде вона на службу, чи не прийде. Тоді вона потрапляє в школу для проходження базової загальної військової підготовки, але, я би відзначив ще одну позитивну тенденцію, поки що ми не знаємо, що вона працює, але напрямок і вектор правильний – це є центри підготовки громадян до національного спротиву”, – повідомив Швайка.
Ці центри сьогодні створені на Закарпатті, в Києві, в Харкові та в деяких інших містах, а деякі ще розвиваються.
“Це є підготовка людей, які не ідуть служити у військо. Але, в чому є плюс? – Це система підготовки, яка є складовою територіальної оборони. І після ознайомлення людині значно простіше почати розмову для того, щоби знайти своє місце у Збройних силах”, – зазначив Швайка.
На його переконання, коли громадяни набувають навичок під час навчання, страх перед невідомим відходить у минуле і вони стають готовими до служби.
Базова військова підготовка молоді
Як повідомляв УНІАН, базова військова підготовка, яку з 2025 року мусять пройти всі чоловіки віком від 18 до 25 років, не супроводжується мобілізацією. Така масова підготовка потрібна, аби зменшити шанси на повторну агресію у майбутньому.