Сьогодні у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Модистки: ремесло і творчість».
Оксана Яремчук, заступниця директора з наукової роботи, розпочала непересічну музейну подію, відмітивши величезну пошукову, збиральницьку, дослідницьку роботу Галини Данильчук, яка є авторкою виставки.
Науковиця підкреслила, що майже всі експонати виставки: старі світлини із родинних альбомів, раритетний одяг, різноманітні старовинні пристрої, якими користувалися швачки в першій половині ХХ ст. – з фондів нашого краєзнавчого музею.
Старша наукова співробітниця Галина Данильчук розповіла, що ідея створення виставки виникла із дослідження людських доль – вісьмох кравчинь, які мешкали в Рівному та області. Це модистки-рівнянки Ніна Негребецька, Тамара Гудіч, Ольга Либак, Лідія Майгур, Тетяна Сєргу, Олександра Трофимович, Віра Ревуцька із с. Шпанів та здолбунівчанка Олександра Кротюк. Вони не лише шили одяг, а й оздоблювали його, виготовляли капелюшки, були чудовими дизайнерками.
Всі ці речі були передані на зберігання в музей рівненськими родинами. Науковиця згадала і рівнянина Арифа Урусова, який у міжвоєнний період був представником відомої фірми швейних машинок «Zinger» на Волині.
– Виставка доповнена машинкою «Zinger»– реліквією сім’ї онуки Юлії Ткаченко. Пані Галина подякувала за роботу у створенні виставки музейниці Галині Шуньковій – завідувачці сектору обліку та збереження музейних цінностей. Поринути в атмосферу часів першої половини ХХ століття можна буде в музеї упродовж місяця, – повідомила Тетяна Каук, старша наукова співробітниця відділу маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Фото – Ольги Морозової, завсектору впровадження цифрових технологій.