Єгор Чернєв заявив, що ТЦК та Міноборони мають достатньо інструментів для проведення мобілізації без практикування “бусифікації”.
Чернєв наголосив, що завдяки закону показники мобілізації зросли / колаж УНІАН, фото УНІАН, скриншот
Випадки “бусифікації” все ще є в Україні, заявив народний депутат Єгор Чернєв. Говорячи на цю резонансну тему в ефірі День.LIVE він повідомив, що профільний парламентський комітет неодноразово викликав на свої засідання представників міністерства оборони через такі випадки.
“На жаль все ще є випадки бусифікації. І чесно кажучи, ми приймали новий закон про мобілізацію для того, щоб дати більше повноважень ТЦК і прибрати їх з вулиць”, – сказав нардеп.
За словами Чернєва, “більшою мірою” закон спрацював.
Відео дня
“Тому що цей обов’язок – поновити свої дані – надав більше інформації ТЦК, щоб вони надсилали повістки, а не хапали людей на вулицях”, – зауважив він.
Народний обранець наголосив, що завдяки закону показники мобілізації зросли.
“Так, можливо вони не покривають всіх потреб армії, але це все одно не привід таким чином забрати людей”, – підкреслив Чернєв.
Він заявив, що ТЦК та Міноборони мають достатньо інструментів для проведення мобілізації без практикування “бусифікації”. Нардеп додав:
“І ми вже провели не знаю скільки засідань нашого комітету, викликаючи представників Міністерства оборони, щоб вони припинили цю практику. В них є достатньо інструментів”.
Мобілізація в Україні – проблема “бусифікації”
Як повідомляв УНІАН, офіцер групи комунікацій штабу 125-ї ОБр ТрО Андрій Дуткевич сказав, що “бусифікації” в Україні вдалося б уникнути, якби всі військовозобов’язані дотримувалися закону й вчасно оновлювали свої військово-облікові дані.
За словами військового та голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, “бусифікацію”, як правило, застосовували серед ухилянтів та людей, які перебували в розшуку.
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк раніше також прокоментував інциденти із заштовхуванням людей в “бусики” під час мобілізації.
За його словами, це неспівмірні цифри якщо говорити тих, кого силоміць саджали представники ТЦК в “бусики” з одного боку, та тих, хто йде захищати свою країну добровільно. Водночас, підкреслив він, випадки примусової мобілізації інформаційно масштабуються і це активно використовує РФ.