Стамбул наголоси на неефективності ООН на тлі війни в Україні.
Ердоган посилює підтримку України / фото адміністрація президента Туреччини
Туреччина оголосила про нарощування зусиль для припинення російсько-української війни шляхом дипломатії та діалогу на основі територіальної цілісності та суверенітету України.
Про це йдеться у виступі президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. За його словами, на третій рік війни в Україні “ми все ще далекі від встановлення справедливого та міцного миру”.
“Оскільки перегони озброєнь прискорюється, поле дипломатії поступово звужується. Ми й надалі збільшуватимемо підтримку зусиль із припинення війни шляхом дипломатії та діалогу на основі територіальної цілісності та суверенітету України”, – наголосив Ердоган.
Відео дня
Він додав, що Стамбул продовжить ретельно виконувати положення Конвенції Монтре, однак також акцентував на неефективності ООН та закликав до реформування організації, зокрема її Радбезу.
Оновлено о 14.20. Також на полях Генасамблеї ООН з Ердоганом зустрівся президент України Володимир Зеленський.
Читайте також:
Україна знайшла ідеального посередника в мирних переговорах із РФ, – Politico
У нас немає мирного плану: в Індії пояснили свою роль у війні в Україні
У Байдена розробляють план “Б” щодо допомоги Україні, але є нюанс, – Politico
“Ми зосередилися на нарощуванні двосторонньої торгівлі, інвестицій та економічної співпраці, а також участі турецьких компаній у відбудові України. Обговорили імплементацію Формули миру з особливим акцентом на забезпеченні свободи судноплавства в Чорному морі та лідерській ролі Туреччини у відповідному пункті Формули”, – повідомив Зеленський у Телеграм.
Також український президент запросив Ердогана відвідати Україну.
Війна в Україні – реформа ООН
Як повідомляв УНІАН, у Фінляндії пропонують вигнати Росію з ООН, реформувавши Радбез організації. Крім того, кількість постійних членів хочуть збільшити вдвічі.
22 вересня ООН ухвалила революційний план реформ. Зазначається, що Росія намагалася заблокувати ухвалення всіма 193 державами-членами організації так званого Пакту в ім’я майбутнього, розробленого під керівництвом Німеччини, однак у Москви не вийшло.
У своїй поправці РФ наголошувала на “принципі невтручання у внутрішні справи держав” і закликала ООН уникати дублювання зусиль. Заперечення Росії підтримали її традиційні союзники – Білорусь, Північна Корея, Іран, Нікарагуа та Сирія.