Крім того, РФ стала частіше використовувати оптоволоконні FPV-дрони.
Для складання дронів Росія почала вербувати людей з інших країн / фото – ua.depositphotos.com
Росія досягла значного прогресу у виробництві дронів. Темпи виробництва поступово збільшуються, що може стати проблемою для України, пише The Telegraph.
Битва дронів
У виданні нагадали, що РФ після повномасштабного вторгнення в Україну почала імпортувати дрони-камікадзе Shahed з Ірану, а потім уклала велику угоду на виробництво власної версії безпілотників, які отримали назву “Герань-2”.
Росії вдалося збільшити виробництво з 300 дронів на місяць торік до 100 одиниць на день цього року, зокрема завдяки вербуванню жіночих робітників із країн Африки та інших материків, наголосили у виданні. Журналісти нагадали, що президент України Володимир Зеленський говорив про те, що окупанти хочуть потроїти цей показник.
Відео дня
Також у РФ модернізували “Шахеди”, збільшивши висоту польоту і ускладнивши їх перехоплення. Крім цього було збільшено корисне навантаження, додали у виданні.
Ба більше, з кінця травня Росія регулярно завдає ударів безпілотниками і ракетами по українських містах, вбиваючи десятки мирних жителів. У виданні вважають, що модернізація дронів і масштаби їхнього виробництва дадуть змогу Москві завдавати масованих ударів ще частіше, ніж зараз.
Українські командири ж сподіваються, що спецоперація СБУ “Павутина”, під час якої було уражено понад 40 російських літаків, знизить масштаби атак по Україні, додали у виданні.
Росія для збільшення смертності своїх атак завдає багаторівневих ударів, використовуючи дрони, крилаті та балістичні ракети, що летять із різною швидкістю та за різними траєкторіями. Так окупанти намагаються заплутати і придушити систему протиповітряної оборони України, пояснили у виданні.
Також РФ стала частіше використовувати оптоволоконні FPV-дрони, які стійкі до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
“Широке використання оптоволоконних FPV-безпілотників дає змогу росіянам більш ефективно атакувати і знищувати укріплені позиції на лінії фронту. Вони також поліпшили координацію між ударами FPV-дронів і наземними атаками. Я думаю, що це одна з головних причин, через яку росіяни діють більш ефективно”, – розповів журналістам польський військовий аналітик Конрад Музика.
Український солдат із позивним “Дядя Саша” в розмові з журналістами заявив, що оптоволоконні FPV-дрони росіян порушили логістику, зробивши їхню позицію невигідною.
“Вони змінили правила гри. Усі намагаються знайти протидію оптоволоконним дронам – у нас її немає, як і в росіян”, – сказав він.
Українська “стіна дронів”
Проте в України є і своя перевага над росіянами. Це так звана “стіна дронів”, яка складається з цілого парку FPV-дронів, поділилися у виданні. Завдяки цьому українські підрозділи можуть завдавати ударів по російських військах більш ніж за 15 кілометрів за лінією фронту.
Українські безпілотники порушили логістику Росії, послабили її артилерійську перевагу і сповільнили просування військ, додали у виданні. Оборонні коридори були створені вздовж більшої частини лінії фронту.
У виданні зазначили, що Україна планує цього року більш ніж подвоїти внутрішнє виробництво дронів до п’яти мільйонів одиниць. Завдяки цьому вдасться зберегти перевагу.
“Якби не дрони, українці опинилися б у неймовірно складній ситуації. Збільшуючи виробництво дронів, Україна намагається пом’якшити проблеми, викликані нестачею робочої сили, і робить це з дуже хорошим ефектом”, – заявив Музика.
Військовий аналітик зазначив, що не впевнений у тому, що Україні вдасться розв’язати проблему нестачі робочої сили найближчими місяцями. Він вважає, що “стіна дронів” забезпечать, щоб темпи просування російських військ не прискорилися значно.
Читайте також:
Росія збиває українські дрони лазерною установкою від Китаю, – The Telegraph
У ГУР розповіли, скільки “Шахедів” щодня виробляє Росія
Військові отримали ідеального мисливця за ворожими дронами: що відомо про Chief-1 (фото)
“Наша перевага в галузі безпілотних літальних апаратів, яку ми мали з 2023 року, була перевершена росіянами. Ми були піонерами у використанні дронів як зброї, але не змогли досить швидко наростити виробництво, щоб це мало значущий стратегічний ефект. Росія і Україна зараз перебувають у стані якісного паритету, а росіяни мають кількісну перевагу”, – сказав у розмові з журналістами старший унтер-офіцер 3-ї окремої штурмової бригади з позивним “Джекі”.
У Китаї створили для росіян котушку з оптоволокном на 50 кілометрів
Раніше український фахівець у галузі радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки Сергій “Флеш” Бескрестнов повідомив, що китайці створили для російських військ котушку з оптичним волокном довжиною 50 кілометрів. У коментарі УНІАН він заявив, що оснащений цією котушкою дрон зможе літати на відстань 50 кілометрів, незважаючи на велику вагу.
“Флеш” зазначив, що найімовірніше, йтиметься про великий агродрон, який зможе підняти і цю котушку, і бойову частину.