Фірсов зазначив, що українські датчики регулярно фіксують величезну кількість дронів у повітрі.
Також росіяни стали ефективніше використовувати засоби РЕБ / фото – ua.depositphotos.com
Російські окупанти стали застосовувати безпілотники цілими роями. Вони використовують набагато більше БПЛА, ніж рік тому. Про це повідомив екснардеп і український військовий Єгор Фірсов на своїй сторінці у Facebook.
“Не хочеться це визнавати, але противник істотно просунувся в області застосування дронів. Якщо раніше це було кілька підрозділів, то зараз – усе масштабно”, – написав він.
Фірсов зазначив, що українські датчики фіксують величезну кількість дронів у повітрі. Ба більше, росіяни стали краще керувати БПЛА.
Відео дня
“Якщо раніше ми приєднувалися до відео противника, сміялися, як безглуздо літають окупанти. Хаотично і на кілька кілометрів. То системні польоти противника на глибину 10-15 кілометрів, це вже даність. І мова не про 1-2 зафіксованих польоти, мова про рої дронів, які системно атакують на глибину 10-15 км”, – додав військовий.
Фірсов підкреслив, що росіяни також просунулися в застосуванні засобів РЕБ. Проте українські військові навчилися обходити їх.
Читайте також:
У ГУР показали безпілотні дрононосці, які беруть участь в операціях у Чорному морі (фото)
ЗСУ заривають бронетехніку в землю, щоб урятувати її від дронів, – Forbes
Україна створила новий безпілотник FP-1: у Forbes пояснили, чим він особливий
“Засоби РЕБ почали нас дошкуляти ще сильніше. Хороша новина – їх можна долати… Щоб подолати ворожу “штору”, потрібен час, експерименти, закупівлі, інженеринг і пайка. Ор, нерви і гучні накази командування тут не допомагають”, – заявив військовий.
Розвиток дронів в Україні
Раніше голова ГО “Аеророзвідка” Ярослав Гончар розповів, що Україна постійно вдосконалює свої дронові технології, щоб бути більш ефективними на полі бою. За словами експерта, використання дронів на оптоволокні вже не є вершиною розвитку.
Він навів як приклад керовані протитанкові ракети, які, за його словами, працюють за схожим принципом, тільки з іншими характеристиками за вагою та потужністю. Наразі ефективної протидії їм немає, але військовий вважає, що таке рішення обов’язково буде знайдено. Це природний процес розвитку технологій, коли найбільш дієві концепти отримують підтримку та фінансування.