Платформа взаємодій “Простір” долучилася до Мережі регіональних партнерів Docudays UA.

У 2021 році було проведено Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині.

Загалом відбулося 9 показів та дискусій, у яких взяли участь 314 глядачів і глядачок. Про Фестиваль опубліковано понад 20 матеріалів у ЗМІ, а ще знято 3 телевізійні сюжети та проведений радіоефір. До організаційної команди долучилися 15 волонтерів і волонтерок: комунікаційниці й комунікаційники, дизайнерки і дизайнери, SMM-ниці й SMM-ники. Усі, об’єднані однією ідеєю, - бажанням робити щось круте і долучатися до розвитку громадянського суспільства.

Ціллю Мандрівного Docudays UA на Рівненщині було висвітлити суспільно важливі теми (зокрема, тему психоемоційного стану під час пандемії, складну і замовчувану тему акушерського насильства, кібербулінгу тощо) шляхом показів документальних фільмів та проведення низки обговорень і дискусій з профільними експерт(к)ами та спеціаліст(к)ами з різних галузей. Свідченням досягнення цілі стало те, що до заходів Мандрівного Фестивалю долучилося понад 300 людей, було висвітлено тему Фестивалю та його як культурну подію в медіа, соціальних мережах; більше жителів області дізналося про існування Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Відкрили Фестиваль показом та обговоренням фільму «76 днів» (реж. Хао Ву, Вейші Чень, Анонім), таким чином хотіли звернути увагу глядачів/-ок на пандемію COVID-19, дати можливість людям поспілкуватися з кваліфікованими спеціалістами, що своєю діяльністю допомагали медзакладам, малозабезпеченим верствам населення в період початку та загострення пандемії в Рівному й області.

Активно та успішно проведена співпраця з Рівненським кіноклубом Docudays UA, а також регіональними партнерами в інших областях, навіть вдалося реалізувати спільний захід - показ фільму «Невидимі» (реж. Майя Мартіняк) та дискусію “Народжувати гідно! Право жінок на безпечні пологи”. Зокрема, у рамках кампанії учасники/-ці показу дізналися більше про пологову травму, зрозуміли, через що можуть проходити жінки під час пологів і як важливо всім учасникам процесу поводитися гідно. Отримали посилання на інформаційні буклети, сайт Всеукраїнської кампанії ГО "Докудейз" "Разом - за безпечні пологи!", тому тепер знатимуть, куди звертатися в разі порушення своїх прав.

Зважаючи на те, що місією Мандрівного фестивалю є створення можливостей для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини, Мандрівний Docudays UA на Рівненщині завітав у Городищенську виправну колонію №96. Учасники переглянули фільм «Малий Самді» (Палома Сермон-Дай), який розповідає історію Дам’єна Самді — працьовитого чоловіка, турботливого сина і дбайливого бойфренда, який більшу частину життя бореться із наркозалежністю, покладаючись на незмінну підтримку матері. Однак зміст фільму насправді значно глибший (як і у всіх фільмів колекції Мандрівного). Це розповідь про боротьбу з власними демонами, а ще про ставлення до своїх прав людей в інших країнах. Загалом відбулося 2 покази - для ув'язнених, які живуть у загальножитлових приміщеннях та для довічно ув’язнених.

Також проведено покази фільму «Пранкнули» (Ісмаель Жоффруа Шандуті) для учнів та учениць Демидівського ліцею та Млинівської школи №3. Учасники та учасниці усвідомили небезпеку кібернасильства, та дізналися про важливість захисту персональних даних. Вони отримали конкретні поради щодо захисту персональних даних від юристки Міністерства цифрової трансформації Ольги Осінської та дізналися про освітні серіали від Мінцифри.

Регіональними партнерами Мандрівного Docudays UA на Рівненщині у 2021 році стали Рівненський кіноклуб медіапросвіти населення про права людини Docudays UA, Гончаренко Центр Рівне, Мережа 100 відсотків життя Рівне, Національний університет “Острозька академія”, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної допомоги в Рівненській області, InfoHub.

Інформаційними партнерами стали Суспільне: Рівне, Сфера ТВ, Горинь.інфо.