Період реалізації: січень-квітень 2018 року
Мета проекту: провести ряд заходів на зближення та розбудову відповідальної співпраці громади та поліції заради безпеки та розвитку міста.
Програма «ПОЛіС:Поліція та Спільнота» - є частиною проекту «Залучення громадськості до реформ» та профінансована Міжнародною організацією IREX. Учасники заходів мали можливість особисто та неформально поспілкуватися з працівниками патрульною поліції, дізнатись про реформу Національної поліції та обговорити проблеми у Рівному.

«Чаювання з Патрульною поліцією» неформальне спілкування всіх бажаючих з працівниками Патрульної поліції Рівненської області. Учасники дізналися про графік роботу патрульного, вимоги згідно закону, смішні і не дуже ситуації зі служби, проблеми та сподівання.


Спільно з РОБФ «Хесед Ошер» було проведено воркшоп для дітей зі створення мультфільму про «Супергероя поліцейського Богдана». Патрульні Іванна Бояківська та Віктор Зозуля розповіли історію про свого колегу, головного героя, Богдана, який не є ані Спайдерменом, ані Суперменом, але теж має суперсилу - може змінювати світ та наше Рівне на краще.




Все почуте юні мультиплікатори малювали на папері. А завдяки Unlimited Views production та Pavlo Osipov малюнки «ожили».



На зустрічі «Розбуди свого внутрішнього поліцейського» в основі якої була теза «Безпека - це відповідальність кожного», познайомилися з ініціативами та активною громадою міста. Розповідали про програму «Тонка синя лінія», проекти «Сусідська варта» та «Підбуль», обговорювали можливість створення Муніципальної поліції у Рівному, про напрямки де можна буде допомогти патрульним в підтримці порядку та безпеки.



Спільно з екологічною ініціативою «Сад історій» провели круглий стіл на тему «Відкритий діалог. Зелені зони міста: безпека людей та дерев». Сторони погодилися, що збільшення відсотку зелених зон у місті це важливе завдання в контексті загострення проблеми змін клімату. Задля збереження та розвитку озеленення міста потрібна більш ефективна система охорони, яка включає:

  • вело- та піші патрулювання усіх парків та скверів;
  • освітлення, підтримку чистоти та охорону зелених зон;
  • інформаційну роботу з населенням;
  • налагодження контакту та узгодження дій, у випадках виявлення порушників, між керівництвом парків, рівнянами та поліцією;
  • створення муніципальної варти;
  • налагодження контакту з представниками влади міста у питанні обрізання та видалення зелених насаджень.

Після обговорення учасники разом висадили дерева та кущі у парку на Грабнику на знак подальшої співпраці у питанні охорони зелених зон міста.