Проєкт «Перше digital-сузір'я муралів на карті України» – це 9 муралів з ефектом доповненої реальності AR у 9 громадах на Рівненщині та Волині. Реалізовують його ГО «Платформа взаємодій «Простір» за фінансової підтримки Українського культурного фонду та громад Дубенського, Рівненського, Здолбунівського районів і Луцька. На меті - поширення цифрових технологій у сфері культури і мистецтва, популяризуватиме сучасний стріт-арт, а також пожвавити туристичний інтерес в регіоні. Усі digital-мурали матимуть потужне ціннісне наповнення, адже об’єднані спільною тематикою - Глобальні цілі сталого розвитку ООН.

* перші два digital мурали в Україні з технологією доповненої реальності AR створені ГО «Платформа взаємодій «Простір» у Рівному в 2018 році за підтримки теж Українського культурного фонду. Тематика малюнків «Погляд на місто», яку кожна з команд художників побачила по-особливому для Рівного.

Пропонуємо Вам пройтися/проїхатися маршрутом digital муралів в Україні :)


ЯК ЗМУСИТИ МАЛЮНКИ ЛІТАТИ?
Крок 1. Завантажте додаток «AR murals» на свій пристрій (телефон, планшет).

Крок 2. Активуйте та увімкніть звук.

Крок 3. Станьте щоб весь малюнок потрапляв в об'єктив камери.

Крок 4. Наведіть камеру на стіну з муралом.

ВІДЕОІНСТРУКЦІЯ



РІВНЕ. МУРАЛ «МОЄ МІСТО»
Адреса локації:
Рівне, вул. Міцкевича, 9.
Доїхати з центру міста: маршрутки #65, #45, зупинка «Театральна»- зупинка «РДГУ на Остафова».

Команда художників: Taras Arm, River Cash (Львів, Рівне).
Концепція малюнку:
«Ми вирішили торкнутися теми свободи. Як символ вільної думки і вибору дій обрали образ птаха, що розчиняється у геометричних силуетах міста, що в свою чергу покликані розчинити прямі лінії міського образу і надати їм динаміки і різноплановості. Також використали шрифтовий патерн, сучасну каліграфію в поєднанні з традиційним орнаментом. Напис каліграфією – моє місто. Цей малюнок про міське середовище та істот, що його населяють. Про взаємопов’язаність людей, тварин та предметів. Про компроміс, що повинен бути присутній у подібних просторах. Інакше конфлікти будуть знищувати усіх і усе. Гармонія та свобода – основні означення цього стінопису».


Детальніше про створення малюнку за посиланням.


РІВНЕ. МУРАЛ «ЛІТАЮЧЕ МІСТО»
Адреса локації: м. Рівне, вул. Коновальця, 7.
Доїхати з центру міста: зупинка «Театральна» - маршрутки #65 зупинка «Кінцева», #38а зупинка «Коновальця», тролейбуси #11 та #12 зупинка «Коновальця»
Команда художників: «Magic Art Group» (Луцьк, Київ, Харків).
Концепція малюнку:
«Древні індійські легенди розповідають, що в часи Лемурії (гіпотетичний затонулий континент в Індійському океані.) слони могли літати. Ми розвинули тему цих легенд і доповнили їх своїми вигадками. Так з'явились літаючі міста, які будувались на спинах цих могутніх велетнів. Уявіть собі світ, в якому кожне місто було б на спині літаючого слона. Одним з таких міст стало і Рівне. Воно подорожувало б світом і кожен його мешканець від народження споглядав безмежність нашої Землі».

Детальніше про створення малюнку за посиланням.


ДУБНО. МУРАЛ «МИР, СПРАВЕДЛИВІСТЬ ТА СИЛЬНІ ІНСТИТУТИ»
Адреса локації: м. Дубно, вул.Данила Галицького, 6. (Рівненська обл., Дубенський р-н.)

Команда художників: Anton Akey (Рівне).
Концепція малюнку:
«Соловей як символ незайманого ніким і нічим права на життя, який твердо стоїть на невербальній, показаній візуально опорі правосуддя, та зустрічає черговий-перший світанок, в місті з багатовіковою історією над Іквою. Опора показана масивною, аби її непорушність лишалась цілісною і недоторканою як валун. Могутність міста окреслена схематичними мурами замку, аби лиходій не проник до солов'я, бо соловей – це цілісний збираний символ правди та права».


КЛЕВАНЬ. МУРАЛ «ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ»

Адреса локації: смт. Клевань, вул.Слов'янська, 3а (Рівненська обл., Рівненський р-н.)

Команда художників: Taras Arm, River Cash (Львів, Рівне).
Концепція малюнку:
«Ґендерна рівність – це рівність прав та ролей у суспільстві чоловіків та жінок. Якщо уявити, що життя циклічне і зобразити його у вигляді кола, то особистість проходить в ньому як лінія, і не важливо якої статі та яку роль вона виконує в суспільстві. Рівність є запорукою успішного суспільства та наступним етапом розвитку людства після патріархального ладу. Наша лінія існує як єдине нерозривне ціле і має жіночий та чоловічий образи, що можуть існувати в циклічному світі».


ПРИВІЛЬНЕ. МУРАЛ «МІЦНЕ ЗДОРОВ'Я І БЛАГОПОЛУЧЧЯ»

Адреса локації: с.Привільне, вул.Шкільна, 2 (Рівненська обл., Дубенський р-н.)

Художниця: Богдана Давидюк (...).
Концепція малюнку:
«Кров – це універсальна, унікальна та геніально спроектована транспортна система організму, яка не тільки постачає кожну клітину життєво необхідними речовинами включно з киснем, але і забирає непотрібні та навіть шкідливі для клітин сполуки і виводить їх геть. Її маршрут умовно вказаний – це шлях, по якому пливуть, біжать і видряпуються на гору маленькі елементи. Бічна частина – це «життя в голові», психічне здоров’я. Третя стіна – це готовність до руху спортивного».

БИСТРИЧІ. МУРАЛ «ПОМ'ЯКШЕННЯ НАСЛІДКІВ ЗМІНИ КЛІМАТУ»
Адреса локації: с.Бистричі, вул.Надслучанська, 308 (Рівненська обл., Березнівський р-н.)

Художник: Сергій Радкевич (Луцьк)
Концепція малюнку:
«Дві руки утворюють пісочний годинник у горизонтальному положенні, де одна рука теплого відтінку плавно переходить в другу холодну, теж саме і з тлом. Жовтий колір у розписі – це сонячне випромінювання, яке нагадує полярне сяйво, а воно є заломленням променів у озоновому шарі, який нас захищає від самого ж сонця».


ТАРАКАНІВ. МУРАЛ «ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ»
Адреса локації: с.Тараканів, вул.Зелена, 1 (Рівненська обл., Дубенський р-н.)

Художник: Віталій Brat (Рівне).
Концепція малюнку:
«Композиція розкриває нам момент подолання умовного бар’єру задля співпраці та розвитку. Одна зі сторін майбутнього симбіозу робить перші кроки на зустріч вдосконаленню, долаючи страх змін, що довгий час був «закоркований» разом з нею в тісному просторі застояності та консерватизму».




ЛУЦЬК. МУРАЛ «ПРОМИСЛОВІСТЬ, ІННОВАЦІЇ ТА ІНФРАСТРУКТУРА»
Адреса локації: м.Луцьк, вул.Коперника,13в (Волинська обл.)

Художник: Андрій Кальков (Луцьк).
Концепція малюнку:
«Спіраль є символом життєвої сили та образом еволюції всесвіту. З приходом ери інформаційного розвитку значення цього знаку набуває ще більшої актуальності. Саме тому цей символ закодований в ключовому орнаменті абстрактної композиції. Це своєрідне нагадування про те, що неможливо створити стійку інфраструктуру та дійсно сталу індустріалізацію без пошуку кращих рішень та вдалих інновацій».


ЗДОЛБУНІВ. МУРАЛ «ВІДПОВІДАЛЬНЕ СПОЖИВАННЯ ТА ВИРОБНИЦТВО»
Адреса локації: м.Здолбунів, вул.Жука, 2 (Рівненська обл., Здолбунівський р-н.)

Художник: Андрій Присяжнюк (Луцьк).
Концепція малюнку:
«Знак безкінечності – дракон, який пожирає свій хвіст, наскільки він пожирає, настільки він і відновлюється, що і є передумовою відповідального споживання. Виробляй стільки – скільки треба тобі для життя».




ГОРБАКІВ. МУРАЛ «ЯКІСНА ОСВІТА»

Адреса локації: с.Горбаків, вул.Шкільна, 15 (Рівненська обл., Гощанський р-н.)

Художник: Anton Akey (Рівне).
Концепція малюнку:
«Сова як амбівалентний символ мудрості тримає дубову гілку. Згідно з індоєвропейськими традиціями, вона втілює собою священне знання. Дуб як символ осі землі поєднує три світи: теперішній, майбутній, та світ предків (як данина філософам минулого). Ілюстративний стиль передбачає собою аморфні, абстрактні символи, фантазії, за якими буде розвиватися суспільство».



ГОЩА. МУРАЛ «СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ ТА ГРОМАД»

Адреса локації: смт.Гоща, вул.Незалежності, 37а (Рівненська обл., Гощанський р-н.)

Художник: Іванка Бородіна (Рівне).
Концепція малюнку:
«Хаотична геометрична композиція зображає будь-яке відоме нам поняття: місто, громаду, суспільство. Цей геометричний організм розвивається і має у собі внутрішні зв’язки, та коли він перетинається з додатковими ресурсами, відбувається швидка та якісна трансформація окремих об’ємів та системи в цілому. Таким чином забезпечується сталий розвиток».


ФОТОГРАФУЙТЕ ТА ДІЛІТЬСЯ В СОЦМЕРЕЖАХ ВРАЖЕННЯМИ

#DigitalMuralsRivne #ARmurals #ProstirRivne #TheStreetWall #SDG