Думай руками: від мрії до реальної справи

«Думай руками» - це десять історій* рівненських мейкерів, записаних з перших рук, від ідеї до реалізації.

Рук, які не просто створюють, вони живуть своєю справою 24/7. Героями стали: сестри Людмила та Оксана Кашевські, міське кафе «Мила, це я», Міла Романовська, шоколадні цукерки «Milarchocolate», Леся Билень, крафтова косметика «Lelia», подруги Вікторія Академицька та Анна Борейчук, студія сучасного мистецтва «Artmarket», подружжя Катерина та Андрій Війтович, магазин музичних інструментів «Pro audio», Іванна Бородіна, предмети декору «Bogilo», письменник Макс Кідрук, Сергій Рак, дизайн бюро «Потужні», Світлана Танасів, студія флористики «Svitlavaza», Ольга Баранчук, барбершоп «Revolt».

Ми хотіли показати, що у нашому місті є чимало цікавих, молодих і гордих проєктів, які можуть не просто надихнути, а й бути візитівкою Рівного.

Проєкт створено до Форуму, який відбудеться 21 вересня 2019 року у Міському будинку культури.

*нові історії з’являтимуться щотижня


«Мила, це я»: робити Рівне смачнішим


Це міське кафе – подорож смакових відчуттів та мапа гастро-насолод. Те, що ви спробуєте там, не знайдете у Рівному більше ніде. Якимось чином усе: від першої ложки, шматочка страви до вазона на підвіконні – таке не схоже на українську провінцію і на типовий заклад, що конвеєром випускає харчі. Може, тому що рідні сестри-ентузіастки надзвичайно відкриті до світу… І самі намагаються відкрити його нам.

читати далі...


Крафтова косметика Lelia: «Я не працюю в режимі «бізнес» і не збираюсь його масштабувати»

Леся Билень, засновниця ТМ «Lelia», свій перший крем для обличчя замішувала вдома. Як сумлінна студентка, вивчила теорію, розібралась з компонентами і взялась за справу. Спочатку виключно для себе, мами і кількох знайомих. Але ідея натуральної косметики без продуктів нафтопереробки, з коротким терміном зберігання в холодильнику, знайшла своїх прихильників по всій Україні. Нині Леся має власну майстерню і планує відкрити магазин. Її продукцію замовляютьклієнти з усіх куточків країни. В асортименті, окрім засобів по догляду за обличчям, з’явилась косметика для тіла, нігтів, волосся і, навіть, дещо з декоративних продуктів. Як рівнянка трансформувала свою декретну відпустку у бізнес – ми розпитали особисто та записали усе для вас.

читати далі...



Barbershop «Revolt» у Рівному: «Місце, куди люблять приходити чоловіки»


Рівнянка Ольга Баранчук розпочинала свою професію барбера ще у далекому 2012 році. Тоді, навіть, знайти клієнта з бородою у місті було важко. Але поступово, тренуючись на друзях брата, отримавши підтримку клієнтів, вона розпочала власну справу. Нині 24-річна дівчина має власний барбершоп і навчає майстрів з інших міст мистецтву роботи барбера. Нещодавно її спіткала прикра новина – у Олі виявили онкологію. Сьогодні вона пройшла половину курсу хіміотерапії і поділилась з нами своєю історією – натхнення і сміливості.

читати далі...



Milarchocolate: «Секрети крафтового шоколаду від рівнянки – люди більше не задовольняються цукровою патокою, вони розрізняють смаки, дегустують»


Рівнянка Міла Романовська свою першу шоколадну цукерку створила ще у 2015 році. Тоді її солодощі дегустували у власній кав’ярні, яку вона згодом закрила і переїхала до США. Там жінка теж працювала у сфері кондитерства і нині продовжує цю справу у Рівному, з найкращим досвідом та знаннями. Нам засновниця бренду Milarchocolate розповіла та показала, як перетворила власну кухню у лабораторію з виготовлення здорових, корисних і неймовірно красивих шоколадних виробів.

читати далі...


«Потужні»: «Команда дизайнерів з Рівного, які не роблять класику»

За останні чотири роки команда «Потужні» зменшилась удвічі. За увесь час роботи фахівці пройшли м’ясорубку обставин і власних амбіцій. Нині про стан справ, особливості цього бізнесу та смаки клієнтів нам розповів Сергій Рак, один із партнерів компанії, яка займається розробкою інтер'єрів для комерційних та індивідуальних просторів.

читати далі...


Pro Audio: «Хочемо створити свого роду музичний осередок, якого до цього часу в місті не було»

ТМ «Pro audio» офіційно у місті Рівне з’явилась 4 роки тому. Але історія музичного бізнесу родини Війтович сягає ще 80-х років минулого століття. На сьогодні подружжя Андрія та Катерини створили у місті унікальний шоу-рум для музикантів, де можна не лише придбати інструмент, а отримати консультацію, пограти на ньому, поговорити з однодумцями, налаштувати світлову та звукову систему у закладі. В певній мірі – це місце для обміну досвідом та пошуку натхнення творчих людей. Про хобі, що переросло в бізнес – далі.

читати далі...


Макс Кідрук: «Література - це мистецтво, але коли книга вийшла, далі починається бізнес»

Макс Кідрук на сьогодні один з найуспішніших письменників не лише Рівного, а всієї України. Його романи-трилери у жанрі наукової фантастики виходять великими накладами і успішно продаються. Під час нашої зустрічі, в перерві між підготовкою до промо-туру та підготовкою до поїздки у США, ми поговорили про літературний ринок в Україні, пострадянські пережитки, плани, нові книги та ідеї, чи можна сьогодні бути успішним письменникомі займатись виключно літературою… Про величезного мрійника на сторінках романів, але реаліста у житті -Макса Кідрука – наступне інтерв’ю…

читати далі...


ARTMARKET: «Ми хочемо зламати стереотип, що картина олією – це пейзаж та натюрморт, і показати іншу сторону сучасного мистецтва»

Картини, намальовані вином, олійною фарбою, акрилом… Такі витвори мистецтва створюють рівнянки Вікторія Кузьмич та Анна Борейчук. Їх стаж художниць уже понад 15 років. Останні два вони почали продавати картини на загал. Нині плекають свій проект «Artmаrket» і мріють про власну майстерню. Бо вже зібрали чимало поціновувачів, які відвідують їх майстер-класи. Дівчата впевнені, що навчити малювати можна будь-кого і не буває двох однакових картин. Про сучасне мистецтво у Рівному – далі.

читати далі...


Bogilo.project: «Декор з гіпсу – речі, які хочеться відчути тактильно»

2019 рік для колаборації Дмитра Новака і Іванни Бородіної з Рівного розпочався з запуску бренду bogilo.project. Це різноманітні декоративні предмети, які вражають своїм виглядом, до яких хочеться доторкнутись і запитати – «З чого це?». Перші кілька десятків невдалих експонатів вони досі зберігають на подвір’ї біля майстерні. Самі ж «чаклують» на горищі будинку, яке Дмитро власноруч переобладнав у свою цитадель творчості. Дві різні творчі особистості об’єднались заради однієї справи, бо вірять, що деталі, як і особисті речі, роблять нас щасливішими. Про що сперечаються, як працюють та у що вірять вони розповіли нам.

читати далі...


Svitlavaza: «Букети квітів без скотчу, шпильок, голок і поліетилену»

Світлана Танасіва три роки тому разом з подругою відкрила у Рівному студію «FreeDom», де вона планувала займатись лише адміністративною діяльністю. Але близьке знайомство з квітами переконало дівчину вивчити основи флористики і почати створювати щось нове у місті – міксовані букети, які можуть стояти у вазі понад два тижні, де всі квіти свіжі і атмосферні. Нині 26-річна дівчина має флористичну студію «Svitlavaza», де не лише виготовляють букети, але і проводять фотосесії, майстер-класи, зустрічі, роблять макіяж та продають дитячий одяг. Вона називає свою студію «атмосферним місцем». Її букети просто обожнюють рівненські наречені. Та й відрізнити квіти від Svitlavaza івід будь-якої іншої флористичної студії - абсолютно не складно.

читати далі...