Contemporary Art Rivne

Contemporary Art Rivne

7 — 28 серпня 2021 року Платформа взаємодій «Простір» за підтримки Українського культурного фонду анонсує мистецьку резиденцію Contemporary Art Rivne для митців/сткинь, дослідників/ць та активістів/ток, що привертає увагу суспільства до проблем водних ресурсів, збереження історичної спадщини й осмислення екологічного стану міста й регіону.

Хто може подаватися? Митці/мисткині, науковці, екологи, куратор(к)и, активіст(к)и, дослідниці/ки, особливо заохочуємо до участі представників/ць Рівного та регіону, а також людей, що мають інтерес чи досвід роботи з місцевим контекстом.

Які теми: вода, водні ресурси, водне користування, історія міста та регіону, екологія, збереження навколишнього середовища.

Анкета учасника/ці: https://bit.ly/35rrh6z

Темою резиденції 2021 року - «Вода. Часті питання». Резиденція має на меті підняти питання про стан води у Рівному та регіоні. Резиденція підтримує проєкти, що досліджуватимуть тему води, водокористування та навколишнього середовища. Вода є невід’ємною частиною життя. Її якість та кількісні запаси безпосередньо пов’язані зі станом навколишнього середовища. Водні ресурси забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу, є обмеженими та уразливими природними об’єктами. Загальні запаси води на нашій планеті обмежені, а запаси питної води з кожним роком зменшуються. За запасами води, доступними для використання, Україна належить до малозабезпечених країн. Надмірне антропогенне навантаження та його постійне зростання на навколишнє середовище вимагає розробки, вдосконалення та додержання правил користування водними ресурсами, а також забезпечення їхньої охорони.

Якою буде резиденція?

Резиденція стане для учасників та учасниць періодом спільного творення індивідуальних та групових проєктів. Частина комунікацій між учасниками та заходів програми пройде в онлайні, проте реалізація фінальних проєктів, польові дослідження учасників та індивідуальні розвідки можуть відбуватися в офлайні із дотриманням карантинних вимог. Взаємодія учасників проходитиме за підтримки менторів та куратора резиденції, які забезпечуватимуть супровід та модерацію роботи в групах та індивідуально, здійснюватимуть допомогу в реалізації фінальних проєктів.

Попередньо планується, що резиденція цього року відбуватиметься впродовж 21 дня у серпні, проте не вимагає залучення резидентів/ток протягом усього періоду. Цей час участники/ці працюватимуть на базі Національного Університету водного господарства та природокористування й утворять групи для спільної роботи за напрямками, вираженими у трьох лабораторіях: мистецькій, екологічній й науковій.

Частина заходів буде проходити в Open Office ГО «Платформа взаємодій «Простір», що розташований у головному корпусі НУВГП. Майданчик вміщує понад 100 осіб та має все необхідне технічне оснащення для проведення форумів, кіноклубів, воркшопів та цілодобових хакатонів.

Яка кількість учасників?

Загалом планується, що буде відібрано 21 учасник резиденції. Учасники отримають кошти на продакшн та невеликий гонорар. Учасники/ці отримають кураторську підтримку для створенням нових робіт у навколишньому та публічному просторі. До Open Call запрошуються митці/мисткині, дослідники/ці, активісти/ки, що вже працюють з екологічними практиками та цікавляться темами резиденції.

Який формат резиденції?

Офлайн та онлайн формати резиденції: читання тексту й обговорення, участь у дискусіях з менторами та експертами, тематичні події, робота над індивідуальними та груповими проєктами, польові дослідження, екскурсії до водоймів та водних підприємств, зустрічі з представниками локального культурного середовища тощо.

Коли будуть презентовані результати резиденції?

Результати резиденції будуть презентовані у публічному й навколишньому просторі Рівного, орієнтовно 29 серпня 2021 року.

Цілі резиденції:

  • Дослідити екологічні виклики міста Рівне та регіону;
  • Створити середовище, що сприятиме обміну ідеями;
  • Посилити потенціал спільноти та сприяти розвитку нових навичок учасників/ць резиденції;
  • Застосувати іновативні мистецькі і дослідницькі практики;
  • Переосмислити етику взаємодії з локальними спільнотами та середовищем;
  • Сприяти розвитку цінностей, пов’язаних зі збереженням середовища і локальної спадщини.

Що ми очікуємо?

Результатом резиденції стануть фінальні індивідуальні та групові проєкти. Планується, що учасники та учасниці резиденції не тільки створять роботи прив'язані до локального контексту, але також вплинуть на погляд залучених до проєктів спільнот на історію, спадщину, ландшафт і навколишнє середовище.

Очікується, що за результатами резиденції 9 групових та/або індивідуальних проєктів учасників/ць зможуть отримати фінансування на реалізацію.

Контакти:

Менеджерка проєкту: Олена Тинник, Платформа взаємодій «Простір» prostir.rivne@gmail.com

Запрошений куратор резиденції: Дмитро Чепурний — dc120320@gmail.com

Резиденція відбувається за ініціативи Платформи взаємодій «Простір» у партнерстві з Національним Університетом водного господарства та природокористування за підтримки Українського культурного фонду.


*Матеріал підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою автора.