Ляльки всіх «калібрів», машинки Hot Wheels, кілограми Лего, новенькі гаджети і шоколадне море цукерок. Це – дитячі бажання, вже записані у листах до Святого Миколая.
Про те, якій іграшці (чи не іграшці) найбільше радіють малята, чим замінити домашню тваринку, яку випрошує дитина, та чи приходить Святий Миколай до підлітків – у матеріалі Коротко про.
Сучасне покоління здивувати важко
Пригадаймо власне дитинство. Хтось чекав Святого Миколая, а хтось Діда Мороза. Хоча, відверто, у ті безтурботні роки було без різниці який саме "дідусь" покладе під подушку чи ялинку цукерки, мандаринки, книгу. І омріяну машинку, у якої майже одразу відпадали колеса, чи пластмасову лялька або (о святий боже!) велосипед.
Сучасних дітей здивувати важко. А обрати подарунок від Святого Миколая – надскладне завдання для батьків. Тому журналістка Коротко про вирішила трохи допомогти татам і мамам, поспілкувалася з юним поколінням та дізналася, що хочуть отримати від Святого Миколая сучасні діти.
Від 0 до 2 років
Нове брязкальце? Ура! П’яте плюшеве звірятко? Новий улюбленець! Кухня Ікеа? Моя мрія! Яскрава коробка чи пакет, що шелестить від чогось? Ще краще!
Так, це найбільш вдячна категорія дітей. Батькам треба лише знати уподобання своєї дитини. Малюки обожнюють дитячі музичні інструменти, наприклад, музичний синтезатор «Котофон», на якому можна натискати клавіші, вмикати 20 дитячих пісеньок. До речі, одна кнопка може «перетворити» мелодію на котячий нявкіт. Малюків це дуже веселить.
Також дітворі до 2 років включно подобаються усілякі великі конструктори, з детальками, які можна покрутити-повертіти (тільки не проковтнути!). Або улюбленець дітвори – розвиваюча іграшка «Бізіборд».
Також малюків потішать машинки, які легко і швидко їздять, примітивна залізниця. Ляльки? Можна й їх, але не витрачайтеся на оригінальні Барбі чи Babi Born. Обирайте іграшку з м’яким тулубом і такими ж ручками-ніжками.
Вартість:
м’яка лялька – від 500 грн,
"Бізіборд" – від 1500 грн,
"Котофон" – від 2000 грн.
Цього року батьки витратять на подарунки кругленьку суму. Фото: familyapp.com/
Від 3 до 5 років
«Любий Святий Миколаю, принеси мені, будь ласка, Барбі-русалку, будиночок, щоб їй було де жити, гардероб з рожевими сукнями та рожеву машину, щоб їздити у магазин». Такий лист написала (точніше, більше намалювала) 4-річна донька авторки цього тексту. Скажімо так: в маминих очах аж потемніло, тобто зарожевіло від забаганок дитини.
«Хочу» у діточок 3-5 років вже не з дешевих.
– Своїй трирічці я вже купила танцюючу ламу: доня любить звірят, і я впевнена, що ця іграшка її втішить, – розповідає Коротко про мама двох дітей Ангеліна. – А синові 5 років. І він фанат Лего. Має кілька наборів, хоче ще. Обрати важко, та й дорого.
У такому віці діти вже хочуть бавитися сучасними ляльками, машинками на кшталт "Хот Вілс", а також на пультах, конструкторами Лего. Також серед запитів усілякі інтерактивні іграшки: від танцюючих та співаючих звірят (які частково і бодай тимчасово замінять омріяну домашню тваринку) до роботів.
Хочете зекономити? Подивіться набори для малювання, ліплення, юного археолога. Або сквіш-лапку, так званий антистрес. Цю незрозумілу липку іграшку раптом захотіли усі діти. Формою нагадує котячу лапку з різнокольоровими «подушечками». Дуже липка, чимось нагадує мармелад, але, звісно, не їстівна. Дорожчі екземпляри світяться та навіть дзеленчать. Але і дешеві, і дорогі сквіш-лапки залишають сліди на стінах та стелі.
Вартість:
лапка-антистрес – від 100 грн,
набір із 10 машинок "Хот Вілс" – від 800 грн,
інтерактивні звірята – від 1500 грн.
Від 6 до 9 років
Діти, які все ще вірять у Святого Миколая.
– Я вирішив попросити у Миколая новий планшет, щоб батьки не витрачали гроші, – розповідає Коротко про 8-річний Микита.
Впевнена, батьки хлопчика втішилися синовій економності. Але зачекайте, не все так просто.
– А ще б якусь нову настільну гру, – продовжує Микита. – І поїздку в «Океанаріум»: хочу побачити справжню акулу.
До речі, про враження. Діти такого віку будуть вдячні за квитки в океанаріум, басейн, тематичний парк, ковзанку, ботанічний сад, кінотеатр. Також все ще залишаються популярними всілякі настільні ігри, в які можна зіграти як з батьками, так і з друзями.
Але є і новинка серед подарункових мрій – підписка на мобільні ігри. Наприклад, мегапопулярний «Майнкрафт». Окрім того, часто в комп’ютерних іграх треба заплатити кілька гривень, щоб отримати кращого героя, більше якихось аксесуарів чи можливостей. Так, і це може стати чудовим подарунком від Святого Миколая.
Вартість:
настільна гра – від 300 грн,
квиток у басейн – від 400 грн,
підписка на мобільний застосунок «Майнкрафт» – від 399 грн,
планшет – від 4799 грн.
Платна підписка на "Майнкрафт" теж в тренді. Фото: uk.wikipedia.org/
Від 10 до 15 років
Тут, як пишуть у соцмережах: все складно. Хтось з підлітків ще в глибині душі вірить, що подарунки під подушку кладе Миколай, але більшість вже знають, що роль щедрого дідуся виконують батьки.
Планшет, топовий телефон (один із останніх айфонів, звісно), трендові навушники – ось про що мріють сучасні тінейджери. Інший варіант: подарувати емоції. Наприклад, поїздку на конях чи машинках-картах, побувати в цікавому музеї, поїхати на вікенд за кордон.
– Я активно веду ТікТок, маю вже 5 тисяч підписників і попросила у батьків фотосесію та зйомку кількох цікавих рилсів (коротких відео) для соцмережі, – розповідає нам 14-річна Аня. – Хочу, щоб картинка була професійною, кіношною. Самій зробити це не вийде. Батьки вже погодилися.
Вартість:
поїздка на конях – від 600 грн,
навушники – від 1000 грн,
фотосесія – від 3000 грн,
зйомка 1-хвилинного відео – від 1500 грн.
Від 16 років
Все ще діти, але вже такі дорослі… І при згадці про Святого Миколая та його подарунки лише посміються: батьки, ну ви і скуфи, або олди (тобто старе покоління).
Але і подарунка хочеться. З власного досвіду радимо: виділіть певну суму грошей та запропонуйте своєму чаду обрати щось самостійно. Наприклад, піти на шопінг, а опісля в Макдональдс. Тільки заради Святого Миколая, не крутіть носом, коли ваша ніжна дівчинка чи милий синок захоче купити джинси на 4 розміри більші або худі з черепами. Це має бути вибір дитини.
Або запропонуйте квитки в кінотеатр на якийсь новий фільм, з попкорном і продовженням в кав’ярні.
Якщо дитина має якесь певне хобі, то батькам ще легше. Можна оплатити годину в студії звукозапису і записати пісню. Або побувати на майстер-класі з малювання, ліплення, навіть самооборони. Піти на курс по самомакіяжу чи взагалі оплатити мейкап.
Вартість:
квиток у кінотеатр – від 300 грн,
майстер-клас з вокалу чи малювання – година від 600 грн.