За словами Умєрова, Міноборони також працюватиме для тих українців, які перебувають за межами нашої країни.
Міністр оборони зазначив, що підхід до мобілізації ще переглядатиметься / Колаж УНІАН, фото – facebook.com/lvivobltck, facebook.com/rustemumerov.ua
Наразі головний пріоритет полягає у захисті країни, але Міністерство оборони України планує відійти від болючих для населення практик.
Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу сказав міністр оборони України Рустем Умєров.
Зокрема, у нього запитали, чи вдасться завдяки цифровізації зменшити кількість фактів “бусифікації” на вулицях українських міст.
Відео дня
“Усе залежить від ворога та які загрози він несе. Ворог зараз планує збільшення свого особового складу. Ми тримаємо фронт… Надаємо риси людяності нашій мобілізації”, – відповів Умєров.
Міністр оборони нагадав, що в парламенті було ухвалено закон про мобілізацію, було відкрито рекрутингові центри й було розпочато цифровізацію та створення цифрових інструментів, щоб люди знали, що в них є вибір для служби в армії. Він підкреслив:
“Зараз, для нас, дуже важливим є пріоритет захисту нашої країни, і тому, плануємо відходити від цих болючих питань для населення… Щоб розв’язати це питання – у нас є пропозиції, які ми будемо обговорювати в Кабміні, щоб пропонувати таку реформу і відійти від цих фантомних вводів”.
За словами Умєрова, Міноборони також працюватиме для тих українців, які перебувають за межами нашої країни, щоб у них була можливість приєднатися до армії.
Водночас його заступниця з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Чорногоренко зазначила, що запущений у застосунку Резерв+ модуль онлайн-рекрутингу показує, що українці є відповідальними та не чекають на примусову мобілізацію, а самі роблять свідомий вибір, щоб долучитися до Сил оборони та захистити Україну. Вона наголосила, що вони самостійно обирають вакансію, бригаду та підрозділ.
Читайте також:
“Останні добровольці”: командир із “Да Вінчі” назвав тих небагатьох, хто йде служити
Заміна місця служби: в “Армія+” запрацювала функція подачі рапорту на переведення
“Огульно сказати, що ми їх забороняємо”: експерт пояснив, як потрібно розформовувати ТЦК
“Онлайн-рекрутинг буде розвиватися й буде якраз людяною, такою сервісною альтернативою примусовій мобілізації. Україна має дуже швидко розвиватися в цьому напрямку”, – розповіла вона.
Мобілізація в Україні – важливі новини
Як повідомляв УНІАН, в Україні у 2025 році мобілізацію буде продовжено. Мобілізація потрібна виходячи з потреб фронту й виконання цілей військової стратегії.
Крім того, заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін пояснив, чому рекрутингові центри не розв’яжуть питання мобілізації. За його словами, не вийде “виїхати” тільки на позитивній мотивації військовозобов’язаних.