Рятувальники ліквідували займання Джерело: https://censor.net/ua/p4002825 фото: ДСНС
Через ворожу атаку загорівся трансформатор
У Краматорському районі Донецької області російський FPV-дрон атакував об’єкт критичної інфраструктури. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ДСНС.
Як повідомляється, унаслідок атаки виникло займання трансформатора та розлитого мастила. «Роботу рятувальників ускладнювали постійні загрози повторних ударів. Попри небезпеку вогнеборці оперативно ліквідували займання», – йдеться в заяві.
5 фото На весь екран
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готується до наступної зими та поступово відновлює те, що російські удари зруйнували цією зимою. «По всій країні затверджені плани стійкості для кожного регіону. Триває і ремонт доріг після зими. Важливо на рівні громад, на рівні влади в областях не втрачати часу. Кожен обʼєкт, який має значення, повинен бути захищений», – сказав він.
До того ж міністр енергетики Денис Шмигаль заявив, що Україна будує нову енергосистему. За його словами, вона буде більш стійка, гнучка і краще захищена від російських атак.
Зокрема, 2 квітня відбулася нарада щодо стану реалізації планів стійкості регіонів та міст. Області розробили плани стійкості, виходячи з потреб кожного регіону. Вони були погоджені та затверджені на рівні РНБО.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів виділив 12,85 млрд грн в межах планів стійкості для регіонів, аби ті підготувалися до наступної зими. Кошти підуть на захист критичної інфраструктури, а саме на 209 об’єктів в прифронтових регіонах і Київській області.
До слова, загальна потреба у відновленні та модернізації енергетичного сектору України на наступні десять років становить $90,6 млрд. Це на 34% більше, ніж було встановлено попередньою оцінкою збитків.