Транспортерна стрічка безсила проти протитанкового комплексу.
Росія втратила багато танків на фронті / фото wikimedia.org
Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів про переваги гумової “броні”, якою російські окупанти захищають танки, – вона може витримати скидання з дронів, але безсила проти потужніших ударів.
“Нова віха в російському танкобудуванні. Гумовий танк… Для країни, яка 70 років розробляє КАЗ (комплекс активного захисту – УНІАН) і ніяк його не може запустити в серійне виробництво – смішно. Але все ж таки… Гумова транспортерна стрічка являє собою вельми непоганий захист від осколкових елементів, тих же вольфрамових елементів РСЗВ М142”, – констатує Коваленко.
Крім того, за даними аналітика, гума тримає скидання з дронів і низку інших вражаючих засобів. За його словами, така “броня”, загалом, – дешева і практична, але захистити від потужніших ударів вона не зможе. Наприклад, вона безсила проти удару протитанкового комплексу, прильоту 155-міліметрового снаряда і навіть FPV-дрона, який атакує під правильним кутом по потенційно вразливій зоні.
Відео дня
Коваленко також звертає увагу на протимінний плуг, який окупанти прикріпили до танка.
“У 2022 і навіть 2023 протимінні трали були рідкість на російських танках. Командири діяли незграбно-лінійно, посилаємо колону, попереду ОБТ, 2-3 підриваються на мінах, завдяки чому проривається мінне поле. Далі по накатаній – штурм. Але така тактика не працює, коли кількість танків у тебе вже не тисячі і тисячі, а сотні”, – констатує аналітик.
У підсумку, за його словами, танки-ангари часто комплектуються тралами, яких у противника небагато, і в результаті противник втрачає значно більше “захисту”, ніж на початку повномасштабного вторгнення в Україну.
“Своєю чергою, тралів у російської армії не як гуано і палиць для скульптур одного “відомого” якутського скульптора. А тому і в цьому питанні у РВВ йде витрата засобу протимінного захисту вище, ніж у 2022-2023″, – написав Коваленко.
“Гумові танки” росіян
Нагадаємо, раніше в ЗСУ повідомляли про гумові макети українських танків. Передбачалося, що російська армія використовує “гумові танки” на фронті, щоб залякати українських бійців і змусити їх атакувати хибні цілі. Таким чином, противник, можливо, намагається створити певні хибні цілі для того, щоб замість ураження справжніх бойових позицій Сили оборони завдавали ударів по фейкових позиціях. Також повідомлялося, що вартість одного бойового танка непорівнянна з вартістю гумового макета. Крім того, за допомогою гумових танків можна вводити в оману польову розвідку противника, створюючи хибну видимість концентрації сил на певному напрямку.