Ті, хто не втекли, досить доброзичливо налаштовані щодо ЗСУ.
ЗСУ вже довелося допомагати покинутим жителям російського прикордоння / колаж УНІАН, фото wikipedia.org, кадр із відео
На зайнятих ЗСУ територіях Курської області залишилася деяка кількість цивільного населення. Загалом ці люди доволі приязно налаштовані до українських солдатів і вважають, що Росія їх покинула, розповів “Радіо Свобода” боєць Сергій Пруцьких із позивним “Кум”.
Раніше в соцмережах завірусилося відео з двома бабусями, які попросили українських військових підвезти їх. Жінки говорили досить українізованою версією суржику, але, як стверджувалося, відео було знято саме в Курській області. Пруцьких підтвердив, що це справді так, адже він сам і був тим, хто зняв цей ролик.
“Жителі Курської області досить привітні. Принаймні ті, кого ми зустрічали. Спілкуються, як на подив для мене, виключно українською мовою. Ви бачили відео, де дві бабусі запитували, чи можемо їх підвезти. Ми не мали такої можливості. Вони сказали, що спілкуються в побуті українською і їм так зручно”, – розповів боєць.
Мешканці Курщини
За словами “Кума”, деяким цивільним українські військові вже надали допомогу водою та продуктами.
“Також вони говорили, що їх покинули. При відході Російської Федерації на деяких ділянках відразу ж зникає світло, газ. Скаржаться, скажімо так”, – додав боєць.
Бої в Курській області: останні новини
Як писав УНІАН, російські солдати строкової служби, які потрапили в полон на території Курської області, звернулися до російського диктатора Володимира Путіна. На опублікованому в Мережі відео велика група полонених строковиків просить Путіна обміняти їх якомога швидше, оскільки вони хочуть до своїх родин.
Також ми розповідали, що операція ЗСУ в Курській області показала вміння Генштабу робити висновки з помилок. Як пише Business Insider, українці навчилися не дражнити противника великими наступами. Україна приховала концентрацію своїх сил уздовж кордону, розподіливши їх по домівках, розкиданих по селах, і роблячи вигляд, що проводить навчання.