Це швидкісна ціль, але її можуть збивати в Україні.
Росія налагоджує виробництво реактивних “Шахедів” / фото ua.depositphotos.com
Реактивний дрон-камікадзе “Герань-3” це не нова розробка росіян, бо ще минулого рік фіксувалися перші удари нею по території України. Про це сказав виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в ефірі телемарафону.
“Це по суті зменшений Shahed – в нього вдвічі менша бойова частина, але він може розвивати швидкість до 550 -600 км/год. Але і більш швидкісні цілі знищувалися, зокрема, нашими зенітними системами, “Гепардами” і навіть наші мобільні вогневі групи збивали крилаті ракети. Це просто більш швидка ціль”, – зазначив він.
За його словами, в нас може бути більша витрата ракетного озброєння для знищення “Герані-3”, але наші Повітряні сили намагаються адаптуватися до різноманітних викликів, щоб збивати такі цілі більш дешевими способами, зокрема, зенітними засобами. Він наголосив, що:
Відео дня
“Це ще один виклик для нас, але ця зброя не стане для росіян якимось чарівним вундерваффе (тобто дивовижною зброєю великої сили – УНІАН), яка серйозно переважить шальки терезів на їх користь”.
Читайте також:
Знищення північнокорейської САУ “Коксан”: у Forbes вказали на небезпечну деталь
Комбат відповів, куди з поля бою поділися дрони зі штучним інтелектом
РФ заявила, що побудує 100 000-тонний атомний авіаносець “Шторм”: у ЗМІ оцінили шанси
Росія налагоджує виробництво реактивних “Шахедів” – що відомо
Як повідомляв УНІАН, Російська Федерація налагоджує виробництво реактивних “Шахедів”, що летітимуть на 2 500 км.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України, що йдеться про аналога реактивного Shahed-238 – Гєрань-3 з малогабаритним турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13, що забезпечує швидкість польоту до 550-600 км/год та дальність 2 500 км.
Також встановлено, що виготовлені на заводі у місту Єлабуґа БПЛА “Гєрбєра”, які раніше виконували імітаційну функцію, ворог почав споряджати бойовими частинами ОФБЧ-2,5 виробництва підприємства “Базальт” та інженерними боєприпасами КЗ-6. Для приведення бойової частини в дію використовується підривник, підключений до польотного контролера через твердотільне реле RUICHI SSR-10DD.