Велосипедний маршрут до муралу Клеваня познайомить мандрівників не лише з ним, але й з багатьма іншими цікавими локаціями. Зокрема, по дорозі з Рівного вони потрапляють в історичну Пересопницю, реконструкцію бойової фортеці неподалік, а також зворотній шлях мальовничими Білівськими хуторами.

Задля комфортного подолання маршруту велосипедистами без ґрунтовної фізичної підготовки, було розроблено альтернативний маршрут зі стартом та фінішем від залізничної станції Клевань. Дістатись до якої та повернутись назад можна приміським дизелем/електричкою з Рівного та Луцька. Розклад приміських поїздів наведено вкінці маршруту. На фото перша фотозона - старий залізничний вокзал, який знаходится за 500 метрів від діючого)

Старт з м. Рівне. Маршрут проходить селами: Дядьковичі, Милостів, Макотери і перша зупинка буде за 30 км в Пересопниці.

Тут можна оглянути музей, що знаходиться в споруді у вигляді вежі, муляж садиби і фортифікаційної споруди XІІ – XІІІ ст. Неподалік музейного комплексу, відтворено садибу княжого дружинника, майданчик для ярмарків та сцену, а через дорогу біля старовинної дерев'яної церкви св.Миколая розміщений музей давньоруської зброї та обладунків. У Пересопниці часто працюють археологи і постійно знаходять артефакти доби палеоліту та княжих часів. Варта вашої уваги визначна рукописна пам'ятка староукраїнської мови і мистецтва - Пересопницьке Євангеліє, яке складається майже з 500 аркушів і написане на пергаменті. (оригінал якої зберігається у Києві, а у музеї - факсимільна копія. Але тут можна побачити оригінали інших старовинних книг). Також потрібно обов’язково оглянути великий макет давнього городища.

Поряд з музеєм знаходиться згадана фотозона - муляж фортифікаційних споруд XІІ – XІІІ ст.

Тут дуже атмосферно, укріплення видається дуже автентичним і масштабним, також звідси відкривається прекрасний вид на місцеві ставки.

Поряд з фортифікаційними спорудами знаходиться Церква святого Миколая XVІІІ століття. Вона побудована на місці церкви княжої доби. Так як будувалася місцевими теслями має майже унікальну архітектуру. Синій колій надає споруді ще більшої незвичності.

Після знайомства з історичною Пересопницею на мандрівників чекає Клеванський замок - залишки оборонної споруди зі збереженими віадуком, двома кам'яними вежами «Пунтоне» та корпусами колишнього духовного училища. Замок знаходиться в поганому стані, тому будьте обережні прогулюючись по ньому.

На особливу увагу заслуговує замковий віадук, конструкція вигадана ще давніми римлянами. Він прекрасно зберігся і гармонійно вписався в місцеву джунглеподібну гущавину.


Далі рушаємо до центру міста, де можна буде ознайомитись з муралом (майбутнє фото муралу)

Концепція Муралу. «ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ». «Ґендерна рівність – це рівність прав та ролей у суспільстві чоловіків та жінок. Якщо уявити, що життя циклічне і зобразити його у вигляді кола, то особистість проходить в ньому як лінія, і не важливо якої статі та яку роль вона виконує в суспільстві. Рівність є запорукою успішного суспільства та наступним етапом розвитку людства після патріархального ладу. Наша лінія існує як єдине нерозривне ціле і має жіночий та чоловічий образи, що можуть існувати в циклічному світі». Автори малюнку Taras Arm, River Cash (Львів, Рівне).

Мурал має доповнену реальність. Необхідно запустити мобільний додаток «AR murals» і навести камеру на зображення. Ви одразу побачите анімацію. Завантажити додаток можна з Google Play або AppStore.Детальна інструкція.

Після цього - відвідати знаменитий «Тунель кохання». Завдяки інтернету він відомий чи не на весь світ, щороку його відвідає дуже багато туристів. Тепер тут є все для гарного відпочинку і фотосесії: галявини з пішохідними доріжками, сувенірні крамниці і навіть готель.

На зворотному шляху мандрівникам пропонуємо насолодитись грунтовою дорогою, проїжджаючи через Білівські хутори - мальовнича місцина, яка порадує гарними краєвидами та пологими спусками.


Повний маршрут 83 км

Маршрут на Google Maps

Завантажити маршрут в форматі GPX

Маршрут від З-Д станції Клевань (36 км)
Маршрут на Google Maps
Завантажити маршрут в форматі GPX

Розклад руху залізничного транспорту.

Доїзд дизелем до станції Клевань: з Рівного о 7:34 та 08:55, з Луцька о 8:20 та 9:54.
Відправлення зі станції Клеваня, до Луцька 06-00, 15.48, 18.05, 21.39. З Клеваня до Рівного. 06:03, 07.52, 10-24, 16-46
Актуальний розклад руху поїздів знаходиться на сайті Укрзалізниці www.uz.gov.ua