Упродовж навчання з лютого по травень 2017 року активні рівняни генерували ідеї щодо розвитку рідного міста, навчалися проектному менеджменту та створювали власні проекти. Учасники представили свої проекти експертам та потенційним інвесторам, які можуть втілити їх ідеї у життя. Засновником проекту є Кевін Блоссфелд, волонтер Корпусу Миру в Україні.

Серед експертів активні керівники провідних організацій України, бізнес-тренери:

  • Валерій Веремчук, співзасновник стартапа "AB games", партнера компанії ТОВ "ТВФ Дімол", генерального менеджера Еdutone (м.Рівне)

  • Віктор Мошинський, ректор Національного університету водного господарства та природокористування (м.Рівне)

  • Володимир Радевич, координатор програми "Стала Мобільність" платформи "Тепле Місто". Випускник стартап-інкубатора "1991", Special Ambassador for UNESCO з 2016 року. (м.Івано-Франківськ)

  • Геннадій Шелудько, керівник центру турботи про клієнта (виконавчий директор) компанії “Ескада-М” (м.Рівне)

  • Євген Щербаков, керуючий директор Fine city development, член правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» (м.Рівне)

  • Назар Подольчак, директор Lviv Tech StartUp School, бізнес-тренер (м.Львів)

  • Олександр Ковальчук, партнер Creative Capital Investments, член правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» (м.Рівне)

  • Сергій Гемберг, співзасновник Телепортус, член правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» (м.Рівне)

  • Ярина Мельник, операційний менеджер платформи "Тепле Місто" (м.Івано-Франківськ)

Корпус Миру США в Україні на презентанції фіналі проекту CoLab представляв Річард Роман.

 

Перший проект, який презентували - «Відкрита майстерня». Команда пропонує створити громадський простір для творчості рівненських майстрів, навчання всіх бажаючих долучитися до креативної спільноти, проведення майстер-класів з виготовлення виробів з дерева та шкіри та зустрічей. Команда: Олександр Бурдюк, Вадим Клекоць, Наталя Холодова, Ольга Шевчук. Ментор: Вікторія Серветник.

Другий проект«Co-working», що створюється як майданчик для взаємодії влади та громади, влади та бізнесу, для обміну досвідом, просвітницької роботи, здійснення навчання, проведення тренінгів та виставок. Цей проект дасть змогу громаді міста швидше та ефективніше реалізовувати плани щодо покращення Рівного, обговорюючи це з представниками влади. Команда: Юлія Шигорева, Віталій Герман, Анна Дмитрієва, Ірина Кознюк, Наталія Путря, Євгеній Щирський . Ментор: Тетяна Кідрик.

ГО «Prefix» створила проект, який стосується стажування та навчання молоді за кордоном, члени організації опікуватимуться учасниками різних програм від початку до самого повернення додому. Учасники цього проекту зможуть використовувати набуті навички у повсякденному житті та професійній діяльності, що дасть поштовх до реалізації особистісного потенціалу рівнян. Команда: Олег Петрусь, Каріна Вознюк, Вікторія Березнюк, Юрій Надейко, Вікторія Ярощук, Галина Біла, Антон Давидчук, Ксенія Волошина, Іван Гетьман, Яна Кеплін. Ментор: Олена Шульга.

«STEAM Lab» — проект щодо першого в регіоні інноваційного технологічного центру, у якому передові винахідницькі ідеї можуть стати реальністю, зокрема у Національному університеті водного господарства та природокористування. Steam-лабораторія – місце де ідеї втілюються в життя, де гармонійно поєднуються Science, Technology, Engineering, Art & Management – передова наука, технології, інженерні рішення, мистецтво та менеджмент. Команда: Олена Тинник, Микола Власов, Володимир Левшенюк, Анна Тимошок, Оксана Клюха, Леся Камінська, Оксана Кардаш, Микола Тищук, Володимир Молчанов. Ментор: Антон Шинкарук.

«Креативний простір Connect». Ініціатори проекту мають намір створити сприятливі умови для успішної роботи та розвитку креативних, ініціативних та творчих людей. Це буде перший простір такого типу у Рівному, що орієнтований на навчання, співпрацю, комунікацію учасників, допомогу у їх становленні та пошуку нових ідей та бізнес-моделей. Команда: Сергій Максимович, Юлія Балашова, Ольга Кравчук, Юліана Максимчук, Денис Портной, Тетяна Солнцева. Ментор: Олена Білик.

«Освітній простір «SOFIA» спрямований на створення першої альтернативної якісно нової школи у Рівному. Перевагами такої школи є те, що навчання проводиться у класах по 14 учнів, індивідуальний підхід викладачів, застосовуватиметься проектне навчання та приділятиметься увага розвитку soft-skills. Планується школа повного дня, з унікальними курсами, майстер-класами для дітей та батьків, обов’язковими виїзними уроками та екскурсіями. Команда: Сергій Гаврюсєв, Вероніка Кожемякіна, Наталія Оксентюк, Ірина Гах, Євген Рудик. Ментор: Володимир Булка.

Проекти оцінювалися експертами за категоріями: якість представлення, інноваційність, соціальний та економічний ефекти.

 

За підсумками перше місце здобув проект «Освітній простір «SOFIA», фундаментальність якого відмітила більша частина журі. Друге місце - «STEAM Lab», автори цього проекти у майбутньому співпрацюватимуть із Національним університетом водного господарства та природокористування. Третє місце за проектом Молодіжна ініціатива «Prefix», якому запропонував Віктор Мошинський, ректор НУВГП, плацдарм для діяльності у вигляді підтримки та надання приміщення.

 

Дякуємо всім експертам за участь у фінальному етапі CoLab та окрема подяка за поради та натхненні слова:

Сергій Гемберг: «Мрійники змінюють світ».

Геннадій Шелудько: «Важливо кожному особисто відчувати свою відповідальність».

Володимир Радевич: «Будьте щасливі у тому, чим ви займаєтесь і давіть на газ!».

Назар Подольчак: «Вірте у свій проект, покажіть, що він найкращий».

Євген Щербаков: «Фінансова складова є основою життєзабезпечення проекту».

Ярина Мельник: «Під час навчання ви стали спільнотою, тому не втрачайте цього».

Валерій Веремчук: «Це перший форум із презентаціями стартапів у Рівному. Порада: більше звертайтеся до бізнесу напряму та озвучуйте свої ідеї».

Олександр Ковальчук запропонував провести за півроку звітний збір CoLab та поділитися один з одним досягненнями.

 

Також дякуємо всім учасникам проекту за активність та бажання розвивати рідне місто Рівне!

Бажаємо всім натхнення, успіхів та неймовірних звершень! До зустрічі за півроку!

Більше фото у 

 


Олена Кравчук