19-20 травня Фонд громади міста Рівного - Платформа взаємодій «Простір» прийняла участь у Конференції «Співпраця: Громада-Влада-Бізнес» у м.Васильків Київської області, яку організувала громадська організація «Альянс добрих справ» за підтримки ІСАР “Єднання”.

Розпочав конференцію виконавчий директор ІСАР «Єднання» Володимир Шейгус та у своїй промові наголосив, що Фонд громади – це філантропічна інституція, яка покликана вирішувати проблеми міста, а ще краще – запобігати їх виникненню.

Концепцію розвитку Фонду та активізації громади презентувала керівник Фонду громади Херсонського БФ «Захист» Лариса Польська.

На конференції бурмістр м. Томашів–Любельського (Польща) Войцех Жуковський розповів про активну співпрацю влади та громади, про реалізацію двох програм Томашів-Любельської міської ради.

Представники польської делегації, зокрема, Моніка Ночек представляла програму «Бюджет участі», а Славомір Кедра - «Співпраця неурядових громадських організацій».

Враження незабутні, адже, робота влади міста Томашів-Любельського з проектами вже налагоджена та ефективна. По першій програмі міська рада інформує мешканців міста щодо конкурсу ідей на тему: “як місто зробити кращим”. Далі комісія збирає ідеї, розглядає та вирішує, які з них - життєздатні та заслуговують на підтримку. До речі, до комісії входять не тільки депутати міської ради, а й представники громадських організацій.

Подані ідеї комісія виставляє на електронне голосування для мешканців та ті, що найбільш цікаві для населення фінансуються та реалізуються у життя. По програмі «Співпраця неурядових громадських організацій» влада оголошує конкретну проблему міста, яку необхідно вирішити та доручає це громаді.

Також на конференції Марчін Рехуліч засновник Stowarzyszenie «Czajnia» поділився досвідом співпраці та роботи в громаді м. Томашів –Любельського.

20 травня, Фонд громади Василькова – Альянс добрих справ провів фінальну презентацію місцевих ідей у вигляді міні-грантів. Це приємно, адже це великий приклад небайдужої громади до рівня життя у місті.

Учасники презентували проекти наступної тематики: 1) мурал, 2) світло відбиваючі браслети, 3) очистка річки Стугна, 4) дитячий майданчик, 5) алея сакур, 6) фестиваль здоров’я, 7)профілактика віл/снід/гепатит с, 8) велопарковка. Приємно, що всі команди-переможці отримали сертифікати з підтвердженням суми на реалізацію проектів.

Дуже дякуємо Фонду громади – Альянсу добрих справ за організацію конференції та бажаємо якісної реалізації всіх проектів та й на далі бути соціально відповідальними, продовжувати обмінюватися досвідом, залучати громаду, бізнес та владу для підвищення рівня життя у місті!


Більше фото у 

 


Олена Мамрега