Перший в Україні мурал з технологією доповненої реальності, який втілять у Рівному вже в жовтні 2018 року, сприятиме розвитку та впровадження цифрових технологій та діджиталізації у сфері культури і мистецтв. Популяризації сучасного мистецтва серед молодих художників, а також привернення уваги до розвитку туристичного потенціалу Рівного та країни. На даний час у жодному з міст України поки ще немає digital муралу з технологією доповненої реальності AR, тому ми хочемо аби він з’явився саме у Рівному. Він потрібен нашому місту для розвитку та впровадження інновацій, цифрових технологій та діджиталізації у сфері культури і мистецтв, підтримки та розвитку і професійного зростання молодих митців. А також для розвитку туристичного потенціалу, адже Рівне, на відміну від вищезгаданих міст немає великої кількості історичних пам’яток чи архітектури, які приваблюють туристів з різних куточків світу. Відтак нам потрібно створювати щось цікаве та оригінальне, без значних фінансових витрат, як наприклад міські квартали, де старі та сірі будинки перетворюються на кольорові арт-об’єкти. Це безумовно приваблюватиме туристів, які цінують сучасне вуличне мистецтво, вони робитимуть фото і ділитимуться ними із друзями за допомогою соціальних мереж. А це сприятиме популяризації міста, молодих street-художників та сучасного мистецтва в цілому. І в цьому нам допоможе digital-мурал, який за допомогою мобільних додатків «оживе» і перенесе людей в інший світ. Він стане «родзинкою» нашого міста та країни.

Наші кроки:

1 – намалювати мурал на будинку. Обрано будинок 9-ти поверхівка на вул. Коновальця 7 та ескіз малюнку «Літаюче місто» від команди «Magic Art Group»;
2 – створити мурал з доповненою реальністю (місце розташування попередньо погоджено, орієнтовна площа 13*28 м (354 м кв) та зробити доповнену реальність до існуючого муралу (вул. Міцкевича, 9, м. Рівне (9,6*26 м, 250 м.кв.);
3 – розробити додаток для мобільних пристроїв, завдяки якому можна буде відтворювати оцифроване зображення муралів;
4 – популяризувати сучасне мистецтво, зокрема стріт-арт, серед молодих митців Рівного та України, розвивати і активізувати їх творчий потенціал, створення брошури з локаціями перших цифрових муралів в Україні та провести Форум завершенням проекту для художників, ІТ спеціалістів, урбаністів та усіх зацікавлених у темі стріт-арту та цифрових технологій та діджиталізації у сфері культури і мистецтв; ;
5 – збільшити кількість туристів міста Рівне щонайменше на 20 тисяч осіб до кінця 2019 року.


Автори ескізу муралу: творче об'єднання Magic Art Group (м.Луцьк). До складу команди входить четверо фахівців. У доробку об’єднання близько 150 робіт на стінах різної величини.

«Древні індійські легенди розповідають, що в часи Лемурії (гіпотетичний затонулий континент в Індійському океані.) слони могли літати. Ми розвинули тему цих легенд і доповнили їх своїми вигадками. Так з'явились літаючі міста, які будувались на спинах цих могутніх велетнів. Уявіть собі світ, в якому кожне місто було б на спині літаючого слона. Одним з таких міст стало і Рівне. Воно подорожувало б світом і кожен його мешканець від народження споглядав безмежність нашої Землі»,- концепція муралу «Літаюче місто» від авторів.

Схема роботи мобільного додатку:
  • користувач скачує додаток з АppStore або PlayМаркет, під час запуску в головному вікні він бачить
  • відкриту камеру (з прицілом і написом - «наведіть на мурал»). При наведенні на мурал поверх нього
  • буде відтворюватися анімація.
  • У додатку також буде меню з різною додатковою інформацією (наприклад про авторів та грантодавців
  • проекту (логотипи) та картою інших муралів у Рівному). Також ми оцифруємо вже існуючий мурал «Моє місто», який створили в липні цього року по вул. Міцкевича 9.

ПРОЕКТ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ.

Підписуйтеся на сторінку у фб https://www.facebook.com/groups/thestreetwalls/ та шукайте новини по тому як реалізується проект за хештегами #DigitalMuralsRivne #ARmurals #ProstirRivne #TheStreetWalls.